LAAZ ROCKIT

Historie

LAAZ ROCKIT


Původ:Berkeley, San Francisko Bay Area, Kalifornie, USA
Aktivní roky:1981 – 1992, 2005 – 2011
Styl:Thrash metal, heavy metal, power metal
Vydavatelé:OSM Records, Massacre
Web:

Historie

Laaz Rockit byla americká thrashmetalová skupina, která vznikla v San Franciscu v Kalifornii v roce 1981. Nejvíce se proslavila svým spojením s thrashmetalovou scénou Bay Area v 80. letech a je považována za jednu z takzvané "velké šestky" této scény spolu s kapelami Exodus, Testament, Death Angel, Forbidden a Vio-lence.

První období (1981-1992)

Skupinu, která se původně jmenovala Depth Charge, založili v kopcích kalifornského Berkeley zpěvák Michael Coons a kytarista Aaron Jellum. Coonsovi bylo sedmnáct, právě se chystal dokončit střední školu, Jellumovi osmnáct, byl zaneprázdněn studiem na vysoké škole a jízdou na motorce, a oba věděli, jakým hudebním směrem se chtějí ubírat. Po vystupování s různými členy narazili Coons a Jellum na přelomu let 1982 a 1983 na kytaristu Phila Kettnera a bubeníka Victora Agnella. Než se v roce 1983 připojil baskytarista Willy Lange, aby doplnil sestavu kapely, změnili název na Laaz Rockit. Jejich první nahrávkou bylo demo I, které vyšlo v témţe roce. Později podepsali smlouvu s Target Records a v roce 1984 vydali debutové album City's Gonna Burn, po němţ v roce 1985 následovalo No Stranger to Danger. V tomto období hráli s nejrůznějšími kapelami, například s "velkou čtyřkou" (Metallica, Slayer, Megadeth a Anthrax), Exodus, Ratt, W.A.S.P., Girlschool, Y&T, Leatherwolf, Kix, Dark Angel, Suicidal Tendencies, Stryper a Armored Saint. V roce 1986 poprvé vystoupili v Evropě jako support Motörhead. jejich přítomnost pomohla formovat nový, těžší hudební směr kapely a vytvořila jedinečný vztah s evropskými fanoušky.

Další dvě alba, Know Your Enemy v roce 1987 a Annihilation Principle v roce 1989, vydala kapela pod svým novým vydavatelstvím Roadrunner Records/Enigma Records, přičemž obě alba byla fanoušky i kritikou dobře přijata a na pódiu se objevili s kapelami jako Metallica, Megadeth, Exodus, Anthrax, Overkill, Testament, M.O.D., Celtic Frost, Kreator, Voivod, Nuclear Assault, Vio-lence, Forbidden, Metal Church, D.B.C., Suicidal Tendencies, The Cro-Mags, Faith No More a L.A. Guns. Později v roce 1989 Lange, Kettner a Agnello z různých důvodů kapelu opustili a jedinými zbývajícími členy zůstali Coons a Jellum. Ti brzy přibrali kytaristu Scotta Sargeanta, baskytaristu Scotta Domingueze a bubeníka Davea Chavarriho. V roce 1991 vyšlo album Nothing's Sacred. Po turné po Spojených státech a Evropě v letech 1991 až 1992 a po vystoupení v Japonsku v roce 1992 se skupina rozpadla. Většina členů poté založila krátce existující groove orientovanou thrashmetalovou skupinu Gack, Chavarriho nahradil bubeník Defiance Matt Vander Ende.


Reunion (2005-2011)

V roce 2005 se Laaz Rockit zreformovali v původní sestavě a v květnu 2005 vystoupili na Dynamo Open Air. Dne 9. července 2005 se spojili s dalšími kapelami a vystoupili v San Franciscu na benefičním koncertu nazvaném Thrash Against Cancer. V září 2005 se kapela vrátila do Japonska. Později oznámili, že nebudou nahrávat nové album. Nicméně po ohlasu na jejich koncerty v dubnu 2007 a po prodeji DVD Live Untold, vydaného v roce 2006, oznámili, že se pustí do projektu, jehož výsledkem mělo být nové album, které mělo vyjít v roce 2007 nebo na začátku roku 2008. V roce 2007 se ke kapele připojil nový bubeník Sky Harris. Dne 27. května 2008 zveřejnila kapela na své oficiální Myspace stránce dvě nové písně z tehdy připravované desky Left for Dead. Album vyšlo 25. července 2008 u německého vydavatelství Massacre Records. Zároveň oznámili, ţe jejich zpětný katalog bude znovu vydán a remasterován, nicméně Nothing's Sacred nebylo pro reedici zmíněno.

Dne 9. prosince 2011 kapela předskakovala kapela Metallica na třetím koncertu její oslavy 30. výročí v The Fillmore.

Dne 1. června 2014 zemřel ve věku 50 let bubeník Victor Agnello, který více než rok bojoval s leukémií a 23. října 2018 zemřel ve věku 57 let baskytarista Willy Lange na následky zranění při nehodě na motocyklu.

Současný stav kapely není znám. Ačkoli rozpad nebo přestávka nebyly oznámeny, od předskakování skupině Metallica v roce 2011 byli neaktivní. Kromě nejasností ohledně jejich současného stavu přestaly v březnu 2017 existovat i jejich oficiální webové stránky. Přesto se objevily zprávy o tom, že kapela píše pokračování alba Left for Dead z roku 2008.